fbpx

Fonksiyonel Endoskopik Sinüs Cerrahisi

Sinüsler yüzümüzde bulunan içi hava dolu boşluklardır. Grip, nezle gibi üst solunum yolu hastalıklarından sonra, sinüs ağızlarının tıkanmasıyla sinüslerin içinde iltihap oluşarak sinüzit gelişebilir. Medikal tedaviyle iyileşmeyen sinüzitler kronikleşebilir.

Sinüzit muayenesi tam bir endoskopik muayene ile yapılır. Ameliyat planlamasından önce bilgisayarlı tomografi ile desteklenir.

Endoskopik sinüs cerrahisinin temel prensibi sinüslerdeki iltihabı, varsa polip gibi dokuları temizlemek ve sinüs ağızlarını genişletmektir. Endoskopik sinüs cerrahisindeki amaç sinüslerin tekrar havalanabilirliğini sağlamaktır. Havalanabilen sinüste enfeksiyon gelişme ihtimali azalır.

Günümüzde sinüs ağızlarını genişletmek için uygun vakalarda balon sinoplasti kullanılabilir. Balon sinoplasti minimal doku hasarı ile komplikasyonları azaltabilir. Özellikle revizyon endoskopik sinüs cerrahilerinde ve tümör nedenli sinüs cerrahilerinde navigasyon kullanılabilir.

Ameliyat sonunda, sinüzite eşlik eden deviasyon ya da konka problemleri sebebiyle uygulanmış olan septoplasti ve konka girişimleri yoksa, yani sadece endoskopik sinüs cerrahisi yapılmışsa, ameliyat alanına kendiliğinden eriyen materyaller konur. Ameliyat sonrası burnun ve sinüslerin serum fizyolojik ile yıkanması önerilir.

İletişim

RANDEVU OLUŞTURMAK İSTERMİSİNİZ

Daha fazla ertelemeyin, ücretsiz muayene için randevu oluşturabilirsiniz

ATAKÖY TOWERS 7,8,9,10 Kısım Mah.
Çobançeşme E-5 Yan Yol No:20/1
A Blok Kat:9, D:140, Bakırköy/İstanbul

[email protected]

+90 544 264 6884