fbpx

Mentoplasti (Çene Estetiği)

Çenesi geride olan hastalar genellikle burnunun büyüklüğünden şikayet ederek gelir, çenesinin geride olduğuna dikkat etmezler. Bu hasta grubunda sadece buruna müdahale etmek, profilden bakıldığında burnun büyük olduğu algısını değiştirmez. Estetik bir profil görüntüsünü yakalamak için bu hastalarda çeneye de müdahale etmek gerekir. Bu sebeple çene estetiğini (mentoplasti) genel olarak rinoplasti ile beraber yaparız.

Çene estetiği; dolgu, çene kemiğini ilerletme ve implant kullanılarak yapılabilir. Çene estetiği, çenesinde ve dişlerinde fonksiyonel problemi olmayan hastalarda yapılır.

Çeşitli materyallerde implantlar bulunmakla birlikte hemen her zaman silikon implantları tercih ederim. Operasyon ağız içinden ya da çene altından kesi ile yapılabilir. Yapılan ölçümlere göre hazırlanan implant, hazırlanan cebe yerleştirilir. Kesi yeri dikilerek kapatılır. Dikişler eriyebilen dikişler olduğu için daha sonra alınmazlar. Çene altındaki kesi, hemen çene altında gizli olduğu için göze çarpmaz ve zamanla silikleşir.

Operasyon sonrası ilk günler ağrı kesicilere yanıt veren hafif bir ağrı olabilir. İlk dönemlerde de geçici ödem gözlenebilir.

İletişim

RANDEVU OLUŞTURMAK İSTERMİSİNİZ

Daha fazla ertelemeyin, ücretsiz muayene için randevu oluşturabilirsiniz

ATAKÖY TOWERS 7,8,9,10 Kısım Mah.
Çobançeşme E-5 Yan Yol No:20/1
A Blok Kat:9, D:140, Bakırköy/İstanbul

[email protected]

+90 544 264 6884