fbpx

Revizyon Burun Estetiği

Revizyon burun estetiği, daha önce burun ameliyatı olmuş kişilerin çeşitli nedenlerle tekrar ameliyat edilmesidir. Bu nedenler, önceki ameliyat sırasında burundan gereğinden fazla veya az doku çıkarılması gibi nedenler olabilirken; hastaya bağlı cilt özellikleri, yüz asimetrisi, eğri burun ve benzeri nedenler de olabilir. Bazen de fonksiyonel sebeplerle tekrar ameliyat gerekebilir. Bazen lokal aneztesi altında minör müdahaleler (dolgu gibi) yapabiliriz ancak bazen de genel anestezi altında majör revizyonlar gerekli olabilir.

Burun estetiğinde, burnu şekillendirirken normal şartlarda septum kıkırdağını kullanırız. Ancak daha önceki ameliyatlarda bu kıkırdak kullanıldığı için, revizyon ameliyatlarda kulaktan ya da kaburgadan kıkırdak almak gerekebilir. Bunu istemeyen hastalarda, işlem görmüş kaburga kıkırdağı ya da sentetik materyaller kullanılabilir.

Revizyon burun estetiği ilk ameliyattan sonra en erken 6 ay, daha ideal olarak 1 yıl sonra yapılabilir. Hatta kalın ciltli hastalarda 1,5 yıla kadar beklenilebilir.

Revizyon isteyen her hastaya ameliyat yapılmayabilir. Hastanın orijinal burnu da göz önüne alınarak, eğer burun görünümü makulse, revizyon ameliyat tercih edilmeyebilir. Unutulmamalıdır ki her burun farklı şekillendirilebilir, bazen hastanın istediği burun şekli kendisi için uygun olmayabilir.

Ameliyat sonrası yapılacak ve dikkat edilecek hususlar, primer burun estetiği operasyonu sonrasındaki hususlarla aynıdır.

İletişim

RANDEVU OLUŞTURMAK İSTERMİSİNİZ

Daha fazla ertelemeyin, ücretsiz muayene için randevu oluşturabilirsiniz

ATAKÖY TOWERS 7,8,9,10 Kısım Mah.
Çobançeşme E-5 Yan Yol No:20/1
A Blok Kat:9, D:140, Bakırköy/İstanbul

[email protected]

+90 544 264 6884